top of page

Daha Fazla Detay!

Sıkça Sorulan Sorular

58113444_2301314040115446_7339518811537670144_n.jpg
 • Tango Dersi Nedir?
  Arjantin tango dansını yapmak için dersler alınarak, pratik çalışmalarına giderek kendinizi geliştirirsiniz. Böylelikle nihai hedef olan tango gecelerine (Milonga) giderek sosyal bir dansçı olabilirsiniz. Dersler genelde grup dersleri şeklinde olup haftada 1 saattir. İsteyen katılımcılar sadece kendilerine özel ders alabilir. Haftalık derslere ek olarak her hafta belli bir günde pratik adı verilen birkaç saatten oluşan bir çalışma imkanı bulunmaktadır. Pratiklere her seviyeden öğrenci katılır ve birbirleri ile dans ederler. Tango hocalarının da hazır bulunduğu pratiklerde dansınız ile ilgili sorular sorabilir ve dansınızı pratik yaparak geliştirebilirsiniz. Yapacağınız bu pratikler hem sizi geliştirir hem de tango gecelerinde rahatça dans edebilmeniz size tecrübe kazandırır.
 • Tango öğrenmek ve ders almak için yaş limiti var mıdır ?
  Kesinlikle böyle bir limit yoktur. Hangi yaşta olursanız olun bu dansı öğrenmeye başlayabilirsiniz. Hatta ilerleyen yaşlarda bu dansdan daha fazla keyif alındığı genel kabul görmüş bir kanıdır.
 • Tango’yu ne kadar zamanda öğrenebilirim ?
  Ilk dersinizi aldığınızda aslında Tango dansını öğrenmeye başlamışsınız demektir. Bu dansta ne kadar ilerleyeceğiniz sizin ne kadar ilerlemek istediğinize bağlı olmakla beraber istanbulTANGO'da ilk kur sonunda temel düzeyde bir Sosyal Tango Dansçısı olabilirsiniz.
 • Tango’da hangi seviyede olduğumu nasıl öğrenebilirim ?
  Seviyenizi öğrenmek için yapmanız gereken sitemizdeki iletişim bölümünden bir iletişim formu doldurarak bu isteğinizi bize iletmeniz. Sizinle temasa geçerek randevulaşıp seviye tespitinizi beraber yapıyoruz sizi tüm tecrübemizle seviyenize uygun gruplarımıza yönlendiriyoruz. Hem de tanışmış oluyoruz.
 • Tango derslerine katılmak için partner zorunluluğu var mıdır ?
  Böyle bir zorunluluk yoktur. Sınıflarımızı açarken sayıları eşitliyoruz. Eksik olduğu durumlarda tamamlıyoruz. Hem de her ders bunu yapıyoruz ve hiçbir derste partnersiz kalmıyorsunuz.
 • Tango dersleri sırasında sadece kendi partnerimle mi dansetmeliyim ?
  Bu konu tamamen sizin isteğinize bağlıdır. Biz profesyonel olarak derslerimizde, Pratik ve milongalarda bol bol farklı partnerlerle dans etmeyi öneriyoruz. Bu şekilde farklı enerjilere uyum sağlayarak dansınız gelişmekte ve sosyal bir dans olan Tango’nun sosyal kısmını da yaşamış oluyorsunuz. Sonuçta Tango'nun evrensel bir dil olduğunu ve ne kadar farklı insanla konuşursanız o kadar kendinizi ifade yeteneğinizin artacağını düşünüyoruz.
 • Tango derslerini istediğim zaman dondurabilir miyim ?
  Tabi ki. Okulumuzdaki sınıflar açılır ve devam eder. Aylık ödemeler yöntemi ile sınıflara katılırsınız. Eğer herhangi bir sebepten bir süre derslere devam etmek istemiyorsanız bize iki hafta öncesinden haber vermeniz yeterli olacaktır. Döndüğünüzde hiçbir hakkınız kaybolmadan istediğiniz gruptan eğitime devam edebilirsiniz.
 • Tango derslerine devam zorunluluğu bulunmakta mıdır ?
  Tabi ki evet. Böyle güzel bir dansın derslerine ne kadar düzenli devam ederseniz o kadar faydalanıp keyif alırsınız :) Herhangi bir sebepten ötürü derselere katılamayacak durumda olursanız sizden tek beklediğimiz gerekli ayarlama ve düzenlemeleri yapabilmemiz için bize önceden haber vermeniz. Umarız ki engeliniz ne ise bir an önce ortadan kalkar ve derslere keyifli bir şekilde devam edebilirsiniz.
 • Tango’yu daha önce başta bir kursta öğrenmiştim yeniden mi öğrenmeliyim yoksa kaldığım yerden devam edebilir miyim ?
  Seviyenize denk düşen mevcut bir sınıfımız bulunması durumunda bu mümkün olacaktır. Öncelikle bunun için seviyenizi belirlememiz gerekir. Seviyenizi belirlemek için yapmanız gereken sitemizdeki iletişim bölümünden bir iletişim formu doldurarak bu isteğinizi bize iletmeniz. Sizinle temasa geçerek randevulaşıp seviye tespitinizi beraber yapıyoruz. Hem de tanışmış oluyoruz.
 • Tango derslerine katılırken nasıl giyinmem gerekiyor ?
  Kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız o şekilde katılmanızı bekliyoruz. Bir süre ilerledikten sonra isterseniz dans ayakkabıları ile daha rahat edebilir, Tango ya özel tasarlanmış kıyafetler ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.
 • Tango dersleri sadece grup şeklinde mi yapılmaktadır ? Özel olarak ders alabilir miyim ?
  Tango derslerimiz grup veya özel ders şeklinde olabilir. Her ikisine de katılabilir veya ayrı olarak da alabilirsiniz.
 • Tango’da özel ders için partnerim olması gerekir mi ?
  Özel derslerde partner zorunluluğu yoktur. Özel dersi tek veya çift olarak alabilirsiniz.
 • Dersler uygulamalı mı yapılmaktadır ?
  Evet. Ders sırasında bol bol uygulama yapıp hem öğreniyor hem de çok eğleniyoruz.
 • Tango’da derslerinde öğrendiklerimizi uygulayabileciğimiz bir aktivite var mıdır ?
  Milonga adını verdiğimiz Tango geceleri istanbul'da her gece bir kaç mekanda birden olmakta ve burada bir çok insanla dans etme fırsatı yakalayabilirsiniz. Okulumuzda her hafta sonu kendinizi geliştirebileceğiniz pratikler olmaktadır. Ayrıca her yıl sezon sonunda her sınıf toplu gösterisini hazırlar ve festival havasında geçen bir günde Tiyatro sahnesinde sunar.
 • Tango’yu düğün dansı olarak yapabilir miyim ?
  Tango'dan daha iyi bir seçenek olamaz..:)
 • Tango derslerine deneme amacıyla katılabilir miyim ?
  Evet! Bunun için tek yapmanız gereken sitemizdeki iletişim bölümünden bir iletişim formu doldurarak bu isteğinizi bize iletmeniz ya da bizi aramanız.
bottom of page